Code10 eInvoicing – SAP Integration with KSeF Poland ®

Wymiana faktur klientóW i dostawcóW

Code10 eInvoicing – SAP Integration with KSeF Poland ® to rozwiązanie, które umożliwia wymianę faktur klientów oraz dostawców z systemu SAP (SAP ECC, SAP S/4HANA) w formacie XML FA z Krajowym Systemem e-Faktur (KSeF).

standardowe rozwiązanie sap

Usługa Code10 eInvoicing – SAP Integration with KSeF Poland ® wykorzystuje globalne i standardowe rozwiązanie SAP do zarządzania elektronicznymi dokumentami biznesowymi, raportowania w czasie rzeczywistym zgodnie z wymaganiami ustawowymi na całym świecie, tj. SAP Document and Reporting Compliance (SAP DRC).

Bądź Zawsze na bieżąco

Zalety korzystania ze standardowego SAP Document and Reporting Compliance w ramach Code10 eInvoicing – SAP Integration with KSeF Poland ® obejmują centralne monitorowanie, bycie na bieżąco z ewoluującymi formatami dokumentów, najnowszymi zmianami prawno-regulacyjnymi oraz posiadanie tylko jednego rozwiązania dla całej firmy.

Wykorzystuje platformę SAP BTP

Kolejną zaletą Code10 eInvoicing – SAP Integration with KSeF Poland ® jest wykorzystanie platformy SAP Business Technology Platform (SAP BTP) (SAP Integration Suite), która jest liderem w Magic Quadrant ™ Gartner® dla platform integracyjnych jako usługi (IPaaS).

Rozwiązanie

Elektroniczne faktury klientów, generowane z systemów SD i FI, wraz z fakturami dostawców pobranymi z systemu KSeF, trafiają jako eDocumenty do rozwiązania eDocument SAP DRC. Kokpit eDocument służy jako centralne miejsce dostępu do wszystkich dokumentów elektronicznych w przedsiębiorstwie.

SAP zapewnia szybkie przyjęcie rozwiązania specyficznego dla kraju poprzez zastosowanie not OSS oraz podstawowej customizacji wraz z wykorzystaniem możliwości SAP AIF.

Łączność i bezpieczeństwo obsługiwane są przez Code10 eInvoicing – SAP Integration with KSeF Poland ®, które zainstalowane jest na platformie SAP Integration Suite. Code10 eInvoicing – SAP Integration with KSeF Poland ® jest łatwo konfigurowalnym pakietem, który jest instalowany na systemie SAP Integration Suite. Code10 eInvoicing – SAP Integration with KSeF Poland ® zapewnia uwierzytelnienie i autoryzację w platformie KSeF, zarządza tokenami autoryzacji i uwierzytelniania, wysyła faktury klientów z kokpitu eDocument, uzyskuje potwierdzenia i statusy przesłanych faktur, pobiera faktury dostawców na podstawie np. zakresu dat i integruje je z kokpitem eDocument.

Code10 eInvoicing – Integration with KSeF Poland

Regulacje KSeF

Coraz więcej krajów wymaga od firm integracji swoich systemów finansowych w celu elektronicznej rejestracji faktur, dokumentów dostawy itp. w systemach lokalnych organów podatkowych.

Zgodnie z nowelizacją ustawy o podatku od towarów i usług z dnia 29 października 2021 roku, Ministerstwo Finansów wprowadziło faktury elektroniczne w Polsce.

Od 1 stycznia 2022 roku firmy mogą dobrowolnie przesyłać faktury na platformę KSeF.

1 lipca 2024 roku miał być datą, od kiedy przesyłanie faktur B2B do platformy Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF) miało być obowiązkowe. Jednakże, Ministerstwo Finansów zdecydowało się na przeprowadzenie zewnętrznego audytu informatycznego i w związku z czym termin obowiązywania systemu KseF został odsuniety w czasie.

Na dzień dzisiejszy nie jest znana data od kiedy system KseF będzie obowiązkowy.

Zalety

Zalety Code10 eInvoicing – SAP Integration with KSeF Poland ® to:

.1

bezproblemowa integracja z SAP Document and Reporting Compliance.2

wykorzystanie standardowej transakcji SAP Document and Reporting Compliance, np. EDOC_COCKPIT

.3

szybkie wdrożenie i łatwa konfiguracja

.4

bezproblemowa adaptacja i aktualizacje do nowych formatów XML oraz komunikacja z platformą KSeF na podstawie licencji w modelu subskrypcyjnym

.5

bezpieczeństwo SAP Business Technology Platform (wszystkie transmisje są szyfrowane przy użyciu protokołu HTTPS i TLS, aby zapewnić ochronę poufnych informacji podczas komunikacji między systemami)

.6

polskojęzyczny zespół wsparcia i wdrożeniowy

Potrzebujesz więcej informacji

Dziękujemy za zainteresowanie Code10 eInvoicing – SAP Integration with KSeF Poland ®. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszym produkcie i tym, jak może on przynieść korzyści Twojej firmie, prosimy o podanie swoich danych kontaktowych. Prześlemy Ci dalsze informacje i odpowiemy na wszelkie pytania.